Studenci „Kolbianum” o wartości studiów mariologicznych

Zapraszamy do poczytania, a także posłuchania wypowiedzi tych, którzy podjęli studia marilogiczne w Kolbiaum.

Ryszard Gołębiowski – katecheta i przewodnik turystyczny:
„Rozszerzenie nauki świętej teologii w zakresie mariologii – którą tutaj w „Kolbianum” wchłaniam sercem i umysłem już doświadczonego życiem człowieka, sprawia, że nie tylko dziękuję w ten sposób Niepokalanej Dziewicy za uratowanie życia – ale czuję się coraz bardziej zobowiązany do rozszerzenia Jej czci!”

Ks. dr Piotr Kaczmarek – Rektor WSD w Łowiczu, wykładowca „Kolbianum”
„Studia studiami, możesz być tylko studentem. Ale jeśli chcesz w zakochaniu spojrzeć na Maryję, to możesz otrzymać coś więcej. I „Kolbianum” daje to coś więcej.”

Grażyna Kozłowska – katechetka
„Studia w „Kolbianum” są dla mnie szkołą kształcenia umysłu i serca oraz pomocą w wypełnieniu zadań zgodnie z wolą Bożą na każdy dzień. Zajęcia dydaktyczne prowadzone przez profesorów duchownych i osoby świeckie są bardzo ciekawe i inspirujące. Uważam, że jest to dobry czas w szkole Maryi w wędrówce ziemskiej.

o. Andrei Vrubleuski – redemptorysta, duszpasterz z Białorusi
„Normalność. Zrozumienie zwyczajne mojej drogi do przyjaźni z Synem Maryi. Pokora. Zrozumienie cichej drogi Maryi do przyjaźni ze mną. Pokój w sercu.”

o. Ireneusz Klimczyk – dyr Instytutu Maryjno-Kolbiańskiego „Kolbianum” w Niepokalanowie
1. Dlaczego warto studiować mariologię?
Uważam, że wszelkie studiowanie (poznawanie) jest odkrywaniem Majestatu Boga, a szczególnie jest odkrywaniem wielkich Dzieł Boga. Takim Cudownym Dziełem Boga jest Maryja – nasza Matka. Aby móc naśladować Maryje w Jej posłuszeństwie i wierze, należy wpierw Ją poznać, dlatego właśnie warto studiować mariologię.

2. Czym dla Ojca jest praca w „Kolbianum”?
Praca w Kolbianum jest darem i zadaniem. Darem dlatego, że przebywanie w miejscu wybranym przez Niepokalaną jest łaską, dzięki której człowiek za wzorem Niepokalanej i św. Ojca Maksymiliana uczy się wypełniać wolę samego Boga. Zadaniem dlatego, że Ojciec Maksymilian uczy, aby być „świętym i to jak największym”. To jest zadanie dla wykładowców i studentów „Kolbianum”.


Zapraszamy także do wysłuchania materiałów, zrealizowanych przez Radio Niepokalanów o studiowaniu Mariologii w Niepokalanowie. Dlaczego warto? Czym te studia różnią się od innych? Dlaczego gromadzą tak wielu chętnych także spoza Polski?

1. Reportaż Pauliny Wysockiej pt. „Kim dla Ciebie jest Maryja”, w którym studenci Kolbianum dzielą się swoją wiarą i opowiadają o tym, dlaczego studiują mariologię – POSŁUCHAJ

2. Studenci o studiowaniu na KOLBIANUM. Rozmawiała z nimi Malwina Szymańska – POSŁUCHAJ