Maja 13 2021 19:44:06
O Instytucie
  Prawne Podstawy
  Rys historyczny
  Ważne dokumenty
  Dlaczego Mariologia?
  Biuletyn Kolbianum
  KONTAKT
Studia Doktoranckie-brak zapisów
  Informacje ogólne
  Seminaria doktoranckie
  Czasopisma punktowane
  Przewód doktorski
  Rozpoczęte przewody doktorskie
  Nasi Doktorzy
Podyplomowe Studia Mariologii (Licencjat Kanoniczny)
  Informacje ogólne
  REKRUTACJA 2020
  Opłaty
  Program nauczania
  Plan zajęć
  Praktyki dydaktyczne
  Licencjat Kanoniczny-egzamin
Kurs Ad lauream (doktorancki)
  Informacje ogólne
  Program nauczania
  Plan zajęć
Podyplomowe Studia Mariologii
  Informacje ogólne
  REKRUTACJA 2020
  Opłaty
  Program nauczania
  Plan zajęć
Kurs-Studium Mariologii
  Informacje ogólne
  REKRUTACJA 2020
  Opłaty
  Plan zajęć
Strefa Studenta
  SEKRETARIAT
  TERMINARZ STUDIÓW 2020/2021
  Sesja egzaminacyjna 2020
  Stypendia
  Zakwaterowanie
  Maryja w Muzyce
  Facebook
2012

19 padziernika 2012r. - Niepokalanów

Ogólnopolska Konferencja w 30 rocznic kanonizacji w. Maksymiliana Marii Kolbego - "Macierzystwo duchowe NMP w nauczaniu i zyciu Kocioa. Staa si nam Matk w porzdku aski (KK 61)"

 

W tematyk Konferencji wprowadzi o. prof. UKSW dr hab. Grzegorz Bartosik – Dyrektor Instytutu Maryjno-Kolbiaskiego, który w swojej wypowiedzi odwoa si do sów „Staa si nam Matk w porzdku aski” – pochodzcych z Konstytucji Lumen Gentium nr 61. Konferencja ta miaa suy zastanowieniu si nad tym jak dzi mówi, e Maryja jest nie tylko Matk Boga, ale take nasz Matk, czyli Matk Kocioa. Wanie mija 50 lat od rozpoczcia Soboru Watykaskiego II. W czasie Soboru papie Pawe VI ogosi Maryj – Matk Kocioa. W czasie tego Sympozjum uczestnicy pochylili si nad t tematyk: od strony biblijnej, nauczania Kocioa, tradycji polskiej, w tym w sposób szczególny odnoszc si do znaczenia, jakie w Polskiej Historii odgrywaa i odgrywa Jasna Góra.

Sympozjum zakoczya dyskusja panelowa mówica o tym jak dzisiaj prawd o Macierzystwie duchowym Maryi oraz o tym, e Maryja jest nasz Matk przekada na praktyk ycia codziennego, jak t prawd przekazywa modemu pokoleniu. Wród zaproszonych goci byli równie animatorzy Rycerstwa Niepokalanej z caej Polski. Sympozjum byo bowiem poczone ze zjazdem animatorów Rycerstwa.

Wanym punktem tego dnia bya Eucharystia sprawowana o godz. 1200 w Bazylice niepokalanowskiej. Przewodniczy jej i Sowo Boe wygosi prowincja warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych – o. Wiesaw Pyzio. W koncelebrze wzili udzia Ci wszyscy, którym Idea i duch w. Maksymiliana Marii Kolbego jest bliski.

Mona powiedzie, e Sympozjum wpisao si w obchody 30. rocznicy kanonizacji w. Maksymiliana Marii Kolbego i zostawio trway lad w pamici wszystkich uczestników, których na zakoczenie poegna  gwardian Niepokalanowa – o. dr Mirosaw Bartos.  Na koniec nie pozostaje nam nic innego jak tylko yczy aby Instytut „Kolbianum” i jego studenci wraz z kadr profesorsk przyczyniali si do tego, aby Maryja bya coraz lepiej poznawana i stawaa si coraz blisza ludziom i prowadzia nas do Chrystusa i moga si nami posugiwa w tym wielkim dziele Boego Miosierdzia i prowadzia nas w tej pielgrzymce wiary. Patronat medialny nad Sympozjum sprawowao Wydawnictwo Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie i Radio Niepokalanów.

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Biblioteka
  Informacje
  Godziny pracy
  Kontakt
  Zbiory
Działalność naukowa
  Bibliotheca Kolbiana
  Bibliotheca Kolbiana.Monografie
  Konferencje i Sympozja
  2009
  2011
  2012
  2013
  2014
  2015
  2016
  2017
  2018
  Mariologiczne Koło Naukowe
Wygenerowano w sekund: 0.02 871,579 unikalne wizyty